خرید بازی فکری جذاب و هدفمند برای کودک

خرید بازی فکری

خرید بازی فکری هوشکا

همه ما قبول داریم که موفقیت و خوشبختی هر فردی بستگی به هوش و استعداد او دارد و هرگاه انسان در مسیر استعدادهایش قدم برمی دارد، احساس رضایتمندی بیشتری دارد.

بنابراین بر اساس نظریه گاردنر همه افراد از هوشهای چندگانه البته در سطوح متفاوت برخوردار هستند و هوشهای چندگانه نیز اکتسابی بوده و قابل رشد و پرورش می باشند، پس استعدادیابی یا همان ارزیابی و پرورش هوش و استعداد در افراد امری بسیار مهم و موثر در موفقیت آنها به شمار می آید.

در جوامع مدرن دنیا ارزیابی و پرورش هوش و استعداد در افراد از سنین کودکی پایه گذاری شده و نظام آموزشی پیشرفته و هدفمند در آنجا، متولی شناسایی و تقویت استعداد کودکان می باشد.

اما در کشورهایی که نظام آموزشی بر اساس مِتُدها و روشهای سنتی و قدیمی عمل می کند، وظیفه ارزیابی و پرورش هوش و استعداد کودکان بر عهده والدین می باشد.

به عقیده بسیاری از متخصصان، سنین تولد تا هفت سالگی دورهای حیاتی برای یادگیری اصولی ترین مهارتهای زندگی به شمار می رود.

در این دوره توسعه مغز کودکان، فرآیندی بسیار پیچیده را به خود اختصاص می دهد که تکامل و توسعه آن، کودک را تا آخر عمر همراهی خواهد کرد.

بر این اساس، فعالیتهای ضروری و البته مناسب برای هر رده سنی، یاری گر کودک به منظور رشد کامل و همچنین سریع او خواهد بود.

از این رو والدین می توانند امكاناتی را فراهم كنند تا تمام هوش های هشت گانه كودك، در سنین پایین به كمك انواع بازی های جذاب و هدفمند رشد و پرورش یابد. لذا آگاه سازی و آموزش پدران و مادران از مهمترین مواردی می باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

پدران و مادرانِ مسئول، باید از همین کودکی به فکر پرورش هوش و استعداد کودکان خود باشند و مهارتهای موردنیاز آنها را برای رسیدن به آیندهای روشن و موفق، به آنها آموزش دهند.

آنها باید مفاهیم را از طریق بازیهای هدفمند و جذاب به فرزندان خود آموزش دهند و لحظه به لحظه رشد و پرورش استعدادهای او را ارزیابی و بررسی نمایند.

والدین می بایست موسیقی را وارد زندگی فرزند خود کرده و با كودكشان آواز بخوانند.

به تقویت ارتباط کودک با طبیعت و آموزشِ حفظ و سالمسازی آن و شناسایی سایر موجودات زنده کمک نمایند.

برای بهبود روابط کودک با همسالان و افراد مرتبط با او برنامه ریزی نمایند و هوش درون فردی کودک را به عنوان یک موضوع پراهمیت، مورد توجه قرار دهند.

بسته ارزیابی و پرورش هوش و استعداد کودک « هوشــکا »

مجموعه هوشکا بر اساس همین نیازها، اقدام به طراحی و تولید بسته آموزشی هوشکا نموده است.

بسته ی آموزشی هوشکا که با عنوان بسته ارزیابی و پرورش هوش و استعداد کودک طراحی گردیده است با استفاده از برنامه های متنوع و بازی های جذاب و هدفمند، کمک می کند تا هوش و ذكاوت کودک شما همانند نیازهای جسمانی و عاطفی او رشد و پرورش یابد.

این بسته شامل ١٠٠ بازی جذاب و متنوع برای ارزیابی هوش و استعداد کودک، به همراه ٢٠ ساعت ویدیوی آموزشی برای والدین در جهت تقویت و پرورش هوش و استعداد فرزندشان می باشد.

باید دانست که کودکان هوشمند با همراهی و کمک والدین آگاه و مسئول خود، خوشبخت و موفق خواهند شد و قادر به ساخت آینده مورد علاقه خود و تغییر سرنوشت جهان پیرامون خود خواهند بود.

 معرفی بسته هوشــکا

بسته هوشکا باهدف آگاهی بخشی به والدین در زمینهی شناخت هوش و استعداد فرزندانشان و تأثیر هوشهای هشتگانه بر خوشبختی و موفقیت کودکان و همچنین ارزیابی هوش و استعداد کودک بر همین اساس و از طریق بازی های متنوع، جذاب و استاندارد و نیز پرورش و تقویت هوشهای هشتگانه، با بهره گیری از روش های نوین و به روز دنیا تهیه و تولید گردیده است.

این بسته نتیجه ساعت ها تلاش کارشناسان باتجربه و متخصصان مجرب در حوزه های مختلف مانند روانشناسان حوزه کودک، متخصصان هوش کودک، کارشناسان استعدادیابی، مربیان موسیقی و مدرسان فن بیان و تعاملات اجتماعی و … می باشد که به شکلی کاملاً حرفهای و به روز طراحی و تولید گردیده است.

در بسته هوشکا یک برنامه ١٥ روزه برای کودکان برنامه ریزی و طراحی شده است.

در هر روز تعدادی بازی برای کودک در نظر گرفتهشده است که کودک باید با کمک یکی از بزرگترهای خود (راهنما)، آنها را انجام دهد.

یک روز از این برنامه، برای مطالعه کتاب «معرفی و روش کار هوشکا» و آگاه سازی والدین (راهنما) در نظر گرفته شده و ١٣ روز از این برنامه، به انجام گام های سیزده گانه بسته هوشکا (١٠٠ بازی هوشکا) اختصاص یافته و یک روز هم جهت جمعبندی امتیازات و تعیین سطح هوشهای هشتگانه کودک، در نظر گرفته شده است.

البته این برنامه ١٥ روزه، حداقل زمان مورد نیاز برای انجام فرآیند ارزیابی هوش و استعداد کودک و انجام بازی های هوشکا می باشد.

در صورت نیاز و تمایل شما (آمادگی کودک)، این برنامه می تواند در تعداد روزهای بیشتری انجام گردد.

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*